Varan har lagts i din önskelista
Se Önskelistan

Från styrelsemötet den 19 november…

Styrelsen i P1800-klubben hade sammanträde den 19 november och fattade en rad beslut. Bl.a. att vi ska förstärka klubbens bemanning på hemsidan och tidningsproduktionen. Webmaster och vår redaktör Ulf Selstam kommer att utforma en annons för detta. Styrelsens fasta övertygelse är att det bland våra ca 1600 klubbmedlemmar finns mycket av den kompetens och vilja som behövs som förstärkning. Du som inte vill invänta annonsen är välkommen att redan nu höra av dig till mig på telefon 070-3605294 eller per e-post 

Styrelsen har också beslutat att starta en egen Facebook-sida “Svenska Volvo P 1800-klubben” och att minska de administrativa kostnaderna genom att under 2017 genomföra minst två styrelsesammanträden via Skype.

 

Hans Hellerstedt t.v. överräcker certifikatet till Bo Torvestig

Hans Hellerstedt t.v. överräcker certifikatet till Bo Torvestig

Ny P1800 Klassiker

I samband med styrelsemötet överlämnades ett certifikat till den nyutnämnde P1800-klassikern: Bo Torvestig. Bo har uppfyllt samtliga kriterier för denna utnämningen.

Hans Hellerstedt

Ordförande

Kommentera

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.