Varan har lagts i din önskelista
Se Önskelistan

Coronaviruset och Klubbens Sommarträff 2020

Coronaviruset har i princip nästan lamslagit samhället. Det enda vi vet är att vi inte vet var detta skall sluta. När når det sin topp och när kan vi se en avmattning? Med värmen i annalkande bedömer man att en avmattning kan komma och följer man tidslinjalen för Italien / Kina så kan det dröja några veckor innan vi når zenit.

Planeringen för Sommarträffen 2020 26-28 juni i Söderköping fortgår och du får gärna anmäla dig/er, men vänligen avvakta med betalning tills information om genomförande eller inte eller om ev senareläggning meddelas på hemsidan.

Angående samtliga träffar i sommar…

Fight Corona!

Eftersom situationen för närvarande är osäker kan beslut om inställda träffar komma med kort varsel. Du som tänker åka till ett evenemang måste därför försäkra dig om att träffen fortfarande är aktuell. Alla träffar skall ha en en kontaktperson som kan svara på sådana frågor, kontakta denna person.

Vår träffkalender uppdateras kontinuerligt med information och vi följer myndigheternas råd. 

Styrelsen och arrangörer

Kommentera

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.